دومین دوره از رویداد بین‌المللی TGC تیرماه 97 برپا می‌شود

دومین دوره از رویداد بین‌المللی TGC تیرماه 97 برپا می‌شود photo

Tehran Game Convention 2018 به عنوان بزرگ‌ترین رویداد تجاری (B2B) صنعت بازی‌‌های ویدئویی در منطقه، 14 و 15 تیرماه (5 و 6 جولای) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پس از استقبال فراوان فعالان داخلی و بین‌المللی صنعت بازی‌های ویدئویی از رویداد TGC2017، دومین دوره این رویداد تیرماه سال آینده برگزار می‌شود.

در نخستین دوره این رویداد بیش از 2300 فعال بازی‌سازی در بخش‌های مختلف TGC شرکت کردند. در این نمایشگاه 74 سخنران باتجربه و نام‌آشنا از 14 کشور دنیا به سخنرانی در 60 کنفرانس و 6 پانل به سخنرانی درباره مهم‌ترین موضوعات بازی‌های ویدئویی در دنیا با موضوعات فنی و برنامه‌نویسی، طراحی بازی، هنری، مدیریت پروژه و کسب و کار به سخنرانی پرداختند. همچنین در  5 مسترکلاس، دوره‌های فشرده یک روزه آموزشی در موضوعات یاد شده برگزار شد. همچنین 200 خبرنگار، عکاس و اهالی رسانه داخلی و بین‌المللی به پوشش رسانه‌ای TGC2017 پرداختند.

جایزه توسعه دهندگان یکی دیگر از بخش‌های TGC2017 بود که با استقبال قابل توجه مخاطبان روبرو شد. در این بخش بیش از 100 بازی با هم به رقابت پرداختند و در نهایت 21 داور با تجربه و نام‌آشنای بین‌المللی به انتخاب بهترین بازی ایرانی پرداختند. با توجه به درخواست بازی‌سازان دیگر کشورهای منطقه، این رویداد توسعه یافته و در TGC2018، جایزه «گیمیستان» به بهترین بازی‌های این منطقه  تعلق خواهد گرفت.

منطقه گیمیستان شامل 33 کشور غرب و جنوب آسیا و شمال افریقا می‌شود و بازی‌سازان این منطقه می‌توانند با ارسال بازی‌های خوب، به رقابت در این رویداد و البته معرفی بازی‌های خود به ناشران و سرمایه‌گذاران بپردازند.

در TGC2018 همچنین پیش‌بینی می‌شود 80 کنفرانس با حضور حدود 50 سخنران بین‌المللی و 30 سخنران ایرانی برپا شود.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با همراهی شرکت معتبر فرانسوی Game Connection رویداد TGC را برگزار می‌کنند. Game Connection برگزار کننده بزرگ‌ترین رویدادهای B2B صنعت بازی‌های ویدئویی در دنیا در دو فرانسه و امریکا است.